Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přezouvání na letní gumy......... trochu jinak

15. 4. 2007

Byli jsme předem domluveni pouze Oťas (GS 1200), Rudy a já. Den před akcí se do špuntsekce na foru přihlásil ještě Jarax s GS 1150 v plné polní (hliníkáče). A v sobotu v pravé poledne, když jsme z parkoviště odjížděli, se k nám přidal ještě Ferda (GS 1150 Adventure taktéž s kuframa) a Robin na vojenské Cagivě.
Poslední dva jmenovaní vůbec netušili do čeho jdou, měli za to, že se prostě odjíždí :-)). Až když Rudy za Prostějovem na křitovatce ve tvaru T nevyrazil ani doleva, ani doprava, ale rovně do pole, došlo jim, ke komu se přidali :-). Došlo to i žlutému GS 1150, které ovšem zůstalo vyděšeně stát na křižovatce :-)).
Hned za polem, při najíždění na travnatou polní cestu zahvězdil Rudy a předvedl epesní smyk zakončený motáním se na pravém válci :-). I mistr tesař se utne :-).
První akce přišla v podobě brodu. Na naší straně docela pohodička, na druhé straně výjezd do bahnitých kolejí od traktoru. Brod není ani moc hluboký, ani moc kamenitý, problém nastává až na výjezdu. Na blátě se mi smeká přední kolo a Zobča se kácí na levý bok. Zvedáme Zobču až na třetí pokus, při prvních dvou končíme na kolenou v mazlavém blátě :-)). Kluci za námi volí raději výjezd do břehu a dělají dobře.

Obrazek

Brodík

Ve vesnici za brodem mi z ničeho nic umírá motorka pod zadkem, tak zastavuju, mačkám startér a z pravého vstřikovače se valí proud benzínu. Tohle znám. Už zase... vylítla mi pojistka na hadičce. Benzín mám v botě i na kalhotách a kluci se mi smějí, že jsem právě vynalezla benzínem chlazenýho boxera :-)). Robin bleskurychle vytahuje stahovací pásku a ta už pojistce (naštěstí zůstala viset na káblech) nedovolí se jen tak uvolnit.
Pokračujeme. Snažíme se jet stále za šipkou a daří se nacházet docela pěkné terény, chvíli les, chvíli pole, chvíli louka... do toho kvetou pampelišky, zpívají ptáci, boxeři si vesele cvrdlikají ventilama.... den jak vymalovaný :-)
Abychom se nenudili, přišla vložka v podobě lesnické brigády. Asi deset suchých stromů přes cestu kluci během chvíle odtáhnou, nebo přelomí. Já pobíhám kolem a fotím. Někdo tu těžkou práci fotografa oddřít musí :-)).

Obrazek

Obrazek

Rudy kličkuje mezi stromy dolů lesem až na břeh říčky. Hned za Rudym sjíždí Ferda a je vidět, že prostě umí. Periferně registruju, jak nade mnou skládá GSo Jarax, ale víc mně ale zajímá moje přední kolo bořící se za hranou svahu do hlubokého listí. Uléhám. Díky Rudymu je Zobča hned na kolech a už si to frčíme dolů. Vyhnout se velkému kamenu, trefit se mezi dva stromy a přistát na břehu potoka. Uff... je to za námi. Koukám nahoru, Oťas pokládá plastomrdku do porostu a jde s Ferdou pomoct Jaraxovi. Po chvilce už jsme všichni bez úhony dole a Rudy si mne ruce, že teď už do toho potoka musíme :-)).

Na následujícím videjku se mi dostala před objektiv rukavice nebo co :-( ....se omlouvám, kameraman ze mně nikdy nebude.... :-( :-))

Sjezd

Projíždí říčku jako první a je vidět, že legrace to rozhodně nebude. Velké kluzké kameny si s motorkou laškují jak chtějí. Ferda Rudyho následuje a sklízí obdivné mručení, Adventurku s hliníkáčema vede přes potok opravdu zkušeně. Pak já. Rudy mně jistí vzadu, čvachtám se v říčce, ale jsem po chvíli na druhé straně a ten vítězný pocit se vyrovná jen máločemu :-).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

S Rudyho pomocí zvládá říčku i Jarax a Oťas, Robin projíždí bez pomoci.

Ferda

Jarax

Druhou část z této etapy máme tedy také šťastně za sebou. Čeká nás třetí, poslední - proskákat mezi kameny, stromy a pařezy nahoru na cestu. Tady se bez pomoci obejde pouze Rudy a Robin. Všichni ostatní menší či větší pomoc potřebují. Oťásek zde přichází o úchyt plexi, strom se trefil přímo na něj. Po lese se po nás nese vůně pálené spojky a Ferda jen na půl úst odtušuje, že komu nesmrdí spojka, ten ji má keramickou :-)).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Robin

Obrazek

V následujícím lese nás čekají dva poměrně dlouhé výjezdy. Jeden začínající bahnitým příkopem a plný hluboké šotoliny a větví, druhý už jen po jehličí. A jako zpříjemnění ostružinové trní, které vás čapne a táhne zpátky, zatímco hroch pod vámi se tvrdošíjně probíjí vpřed :-)

Obrazek

Pak zase pole, louky, šotoliny. Na jedné absolutně nevinné lesní cestě mám poměrně nepříjemný pád - při objíždění padlého stromu mně drapla neviditelná kolej schovaná na prostředku cesty v trávě. Výsledek - naražená žebra a levé rameno, vypadnuté sklíčko levého předního blinkru. Stahovací páska od Robina je i po sestavení ze dvou krátká a tak musí Ferda pod sedlo a vydolovat delší. Než vydoluje, už máme vyřešeno, což je ovšem přijato poněkud "nevrle" a je nám doporučeno, abychom jeho pásku použili i kdybychom ji měli jen omotat kolem řídítek :-)). Provedli jsme :-)).

Obrazek

Jsme na cestě už tři hodiny a máme ujeto cca 25km z trasy :-)). Ale - šťastní a spokojení jsme jak blechy, užíváme si nadmíru a vůbec nám není líto, že nejedeme v koloně ;-).
Možná je to chvilku trošku líto klukům s kuframa, jelikož nás Rudy táhne na úzkou lesní pěšinu prorostlou trním, obtáčející několik stromů. I my bezkufratí se proplétáme jen tak tak :-).
Asi hodinu se motáme 10km od Jevíčka. Když se potřetí během hodiny Jarax zeptá, jak daleko to ještě máme a potřetí je mu odpovězeno, že deset kilometrů, kouká poměrně nevěřícně :-)). Když i po další půlhodině GPS ukazuje stále 9.76 Km k cíli, obrací se na mně Ferda s tím, že to raději už nikomu říkat nebudeme :-)).

Obrazek

Na liduprázdné náměstí do Jevíčka dorážíme v 15.45. Kolona již je dávno v trapu a my jsme hladoví jak vlci. Ferda prohlašuje, že nepotřebuje za každou cenu jíst ve stejné restauraci jako Cyril :-)) a že chce zahrádku. Domorodci nás posílají do nedalekých Jaroměřic na jedinou otevřenou zahrádku v okolí. Jaroměřice jsme našli, zahrádku taky, ale jídlo nám odmítli vydat - svatba. Takže zpátky do Jevíčka a potupně naklapat do hotelu Morava :-)).Tam se na nás obsluha dívá divně a každý druhý nás upozorňuje, že baworáci již tam byli a odjeli :-)). Číšník se dokonce musel jít zeptat do kuchyně, jestli jsou ještě brambory. Kluci jste hodní, brambory jste nám nechali, takže jsme se mohli do syta nadlábnout :-)).
Probrali jsme všechno tam i zpátky a jako "hlášku dne" si pamatuju výrok Robina k problematice týkající se funkcí GPS, když po zjištění, že je to vlastně takový hodně složitý kompas pronesl: "Já nechci sever, já chci domů" :-)).
A domu jsme se záhy odebrali všichni.
Musím poděkovat všem zúčastněným za naprosto luxusní poježdění, atmosféra byla báječná, užili jsme si srandu i adrenalin, projeli jsme i to co o čem jsme byli přesvědčení, že neprojedem a hlavně: dodrželi jsme slovo a dostali jsme se do Jevíčka jenom terénem :-).

Oťas s Jaraxem si ještě dali silniční vložku v podobě trasy Zahajovačky. Následky zatáček projetých na koleno na sebe nenechaly dlouho čekat. Ze špuntů jim ubyla asi tak třetina :-)).


Kompletí fotogalerie ve velkém rozlišení je u Ferdy na webu

P.S. Jaraxi strašně moc se Ti omlouvám, ale nejdřív při Tvém přejezdu potoka došla kapacita paměti mého foťáku a když jsem vyměnila karty, došel akumulátor. Je mi to opravdu líto :-( 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

mno...

(swat, 18. 4. 2007 21:39)

zábavná ani tak ne......

Ehmmmm

(Klasika, 18. 4. 2007 14:15)

Na to, aby ses s náma jel válet, nepotřebuješ BMW ;-). Myslím, že Varan na boku kolama nahoru může být taky docela zábavná situation :-)

Až si kópím

(swat, 18. 4. 2007 14:01)

BMW tak se pudu taky s Váma někam vyválet :)
Šak to mám z Brna kósek ne???

:-)))

(Klasika, 18. 4. 2007 9:42)

Našli moji rádcové... našli našli... :-)))

Já su ale

(swat, 18. 4. 2007 9:17)

TRUBKA !!


Kompletí fotogalerie ve velkém rozlišení je u Ferdy na webu

chjo

(swat, 18. 4. 2007 8:58)

Je někde možnost stáhnout fotky z Vaší "vyjíždky" ve full verzi????
Díky.

Plné oči

(Robin, 16. 4. 2007 15:11)

jsem měl taky a to hned na začátku, když mi po onom překvapivém nájezdu do pole, v jednu chvíli začalo driftovat nejen zadní(poprvé v životě), ale i přední kolo, no a potom taky při nájezdu na sjezd k potoku, který i když z pohledu kamery na to vůbec nevypadá, byl na mě hustý dost. Jezdím sice s (velkýma)pauzama od svých 18-ti, ale tohle byl můj druhý výjezd mimo cesty (Poprvé na Setkání motocestovatelů v Nové Pláni před měsícem - Ferdo díky)a docela rád bych se ještě (pod odborným vedením) jízdě v terénu přiučil.

Neomlouvej se :)

(Jarax, 16. 4. 2007 12:54)

Ta omluva za video nebyla třeba, beztak ten výkon v říčce nestál za moc :)

:-)

(Klasika, 16. 4. 2007 12:21)

Naprosto geniálně shrnuto :-)
Ovšem za sebe můžu říct, že místama jsem té poezie měla tak nějak plné oči :-))
Jsem ráda, že jsi se k nám přidal a že se Ti to líbilo :-)

Díky

(Robin, 16. 4. 2007 12:02)

Bylo to (jak říká klasik) "příjemně strávené, poetické odpoledne". Díky za něj.